О нас

Hi, we are Anya and Marina, our families made decision to raise bilingual children. We are looking for supporters and friends for our kids, that is why created this group. Join us on Facebook.

Search by Tags
Please reload

© 2023 by Going Places. Proudly created with Wix.com

A New Home: Поради для тих, хто хоче зберегти рідну мову у дитини

October 17, 2017

 

Життя - непередбачувана річ. І трапляється так що сім'я змінює своє постійне місце проживання і переїжджає з рідної країни в іншу. Також це тягне за собою і зміну мови на якій  відтепер стане розмовляти сім'я з суспільством навкруги. 

 

З дорослими членами сім'ї все більш менш легко - зміна мови на якій спілкується соціум для них передбачувана і контрольована. Для дітей ж, особливо дуже маленьких, які ще й не почали розмовляти  це означає одне - вони можуть прийняти цю нову мову за основну у своєму житті і забути або навіть і не дізнатися про свою рідну.

 

Що ж робити якщо батьки хочуть виховувати дитину білінгва і при цьому їхня мета - проживаючи в іншій країні зберегти їх рідну мову?

 

Щоб досягнути видимих результатів у цьому - а це розуміння та доволі вільне спілкування на цій мові -  потрібно лише слідувати трьом простим порадам і зробити їх частиною вашого щоденного життя. 

 

1. Ефективно взаємодійте на рідній мові

 

Коли ви проводите час зі своєю дитиною, розмовляйте рідною мовою якомога більше та саме з  нею, а не тільки між собою. Ніщо не мотивує так як  необхідність говорити даною мовою. Без примусу створюйте ситуації, коли ваша дитина хоче спілкуватися на рідній мові. Якщо ви постійно її використовуєте у спілкуванні, наприклад вдома  - вона з часом  звикне до цього і все рідше буде переходити  з вами на  мову соціуму . 

 

У сім'ї з більш ніж однією дитиною особливо важливо звернути увагу на молодших дітей  - також звертайтеся до них на рідній  мові та заохочуйте до спілкування з старшими братами та сестрами.

 

Занурення - це один із найкращих способів розширення мови, тому під час ваших візитів на батьківщину, переконайтеся, що ваші діти отримують якнайбільше спілкування з дітьми на рідній мові. 

 

Часто розмовляйте по  Skype  з родичами та друзями. Зробіть ці розмови  регулярними. Це буде  не лише сприяти  мовній  майстерності, але також допоможе  укріплювати важливі сімейні зв'язки та дружні стосунки. Також  це мотивує дитину знати вашу рідну мову щоб пам'ятати своє коріння і свій рід 

 

Перевірте наявність у вашій місцевості  ігрових груп або класів з вашою рідною  мовою, які може відвідувати ваша дитина . Об'єднайтесь з іншими батьками які також хочуть дати своїй дитині таку мову і влаштовуйте спільні зустрічі з ними.

 

2.  Читайте

 

Коли діти вивчають мову читання книжок дуже важливе . Збільшить кількість часу, витраченого саме на книги, і зменшить час, коли ваші діти сприймають мову  з мультфільмів та фільмів. Їх переглядання також добре для підтримки мови, але якщо ви хочете значно посилити вплив рідної мови , тоді читання, а після -  обговорення персонажів та сюжету історії набагато ефективніші.

 

3.  Веселіться

 

 

Ми краще вчимось, коли нам весело. Залучайте своїх дітей у все, що ви робите. Грайте на інтересах ваших дітей - навіть якщо ці інтереси не є  вашими особистими улюбленими іграми. Нехай вони обирають книги, які читати, ігри, в які грати - до тих пір, поки все відбувається вашою рідною  мовою. 

 

Також потрібно звернути увагу на особливості мовного розвитку дитини у різному віці  і поводитися згідно їх особливостей. 

 

У перші роки життя  вашої дитини , більшість часу розмови проходят у формі вашого монологу.

 Але це саме той період коли  ви встановлюєте основу для мови і ви можете багато чого зробити, щоб заохотити свою дитину почати говорити на рідній мові.

 

Для дітей від 0 до 3 років важливо дотримуватися таких правил коли ви використовуєте  рідну мову:

 

1. Співайте вашій  дитині і не тільки перед сном

 

2. Повторюйте все  те, що каже ваш малюк. Спочатку це буде лише випадковими звуками, але важливо їх підтверджувати

 

3. Прикидайтеся, що розумієте лепетання дитини і чекайте відповіді на свої питання. Навіть якщо це тільки звуки

 

4. Майте добре обладнану книжкову полицю з дитячими книгами на вашій мові. Вибирайте ті , котрі вам також подобаються, тому що вам потрібно буде  читати їх по декілька разів. Звикайте до обговорення їх персонажів та сюжету з дитиною

 

5. Коли ви говорите, об'єднуйте дії зі словами: помашіть, коли ви говорите "до побачення" або "привіт". Вказуйте на речі, коли ви говорите про них

 

6. Оскільки словниковий запас зростає з часом, спирайтесь  на те, що говорить ваша дитина. Наприклад, коли він або вона каже "м'яч", ви можете сказати "так, це жовтий м'яч".

 

 Для дітей від 3 до 6 років важливо створити веселе та позитивне середовище для використання вашої рідної мови:

 

1. Заохочуйте дитину до діалогу. Час коли говорили тільки ви - минув

 

2. Розмовляйте про бабусь та дідусів,родичів та друзів, що залишились на батьківщині. Підтримуйте інтерес дитині до рідної країни та її культури

 

3. Грайте у рольові ігри на рідній мові. Нехай дитина сама обирає персонажів та займає провідну роль у своїй історії. Допомагайте їй з новими словами

 

4. Ви можете завести домашню тварину та спілкуватися з нею виключно на рідній мові. Це буде величезною мотивацією для вашої дитини використовувати її при розмовах з вашим домашнім улюбленцем

 

5.Використовуйте ігри по типу "I spy"щоб розширити словниковий запас  вашої дитини

 

6.Якщо ваша дитина використовує іншу мову, вказуючи на якусь конкретну річ, підтвердьте, що це правильно і дайте її визначення на рідній мові

 

7. Залучіть дітей до дискусій у повсякденних ситуаціях, запитуйте їх думку чи просіть поради. Запитайте, чому так, щоб вони могли розширювати свої відповіді. І завжди відповідайте на їх запитання "Чому?"

 

8. Не поспішайте в розмові зі своїм маленьким відповідати за нього. Дозвольте йому або їй знайти потрібне слово або придумати інший вираз.

 

І головне - майте терпіння, чекайте, розслабтесь. Не реагуйте негативно якщо дитина не говорить на рідній мові чи відмовляється. Дайте їй трохи часу.


І не забувайте про важливість вас як батьків  як прикладу для вашої дитини. Покажіть гордість своєю мовою і використовуйте її будь-коли. Також читайте книги на рідній мові і для себе. І обов'язково розкажіть дітям про культуру вашої батьківщини: її традиції, їжу, одяг, мистецтво та історію.

 

Джерело : https://multilingualparenting.com

 

Присоединяйтесь к FamiLingvo - сообществу родителей, которые воспитывают билингв на Facebook

 

 

Please reload

You Might Also Like:

"Наш бокс для всіх, хто вірить у казку" - засновниці Bilingual Box, проекту тематичних коробок для дітей-білінгв

November 28, 2019

Commonly Used English Idioms (+FREE PDF)

June 24, 2019

1/15
Please reload