О нас

Hi, we are Anya and Marina, our families made decision to raise bilingual children. We are looking for supporters and friends for our kids, that is why created this group. Join us on Facebook.

Search by Tags
Please reload

© 2023 by Going Places. Proudly created with Wix.com

Я навчаю свою дитину англійській мові і впевнена, що в найближчому майбутньому це надзвичайно полегшить її шкільні роки

August 6, 2017

 

Мене звати Світлана, маю донечку Олівію.  Їй скоро виповниться 5 років.

 

Мрії про те що свою дитину я буду виховувати двомовною, я мала ще задовго до її народження. Під час навчання, а також після закінчення лінгвістичного університету, я приймала участь у програмах культурного обміну спочатку Німеччини, потім США.

 

Візит до останньої країни змінив мене повністю, там я познайомилась з багатьма родинами які виховували білінгвів. Я проживала в Нью-Йорку, а там найбільше емігрантів. В одній з таких сімей я і мешкала: мама американка, а тато німець, ще була в них хатня помічниця з Мексики, в одному домі прекрасно вживалися три мови. Була в них тоді і маленька дитинка близько року, яка, було видно, що всі ці три мови розуміла.

 

І саме головне я  була в захваті від тієї сім’ї, від їх толерантного відношення, легкості і щирості спілкування з людьми з різних країн, з різним рівнем знання мови. Таке толерантне відношення і орієнтир на багатомовне середовище було в основі виховання дитини. Адже виходячи на вулиці Нью-Йорку там можна почути всі мови і дитина повинна почуватися комфортно і впевнено в такому середовищі. Це не могло не вражати.

 

Я тоді багато думала і згадувала, що до того як я туди потрапила ситуації спонтанного спілкування на іноземній мові були для мене стресовими, тому що навчання іноземній мові вдома завжди були в форматі уроків, створених умовних вигаданих ситуацій, і всі навики які опановувались під час навчання, губились в реальних ситуаціях спілкування. Я мріяла що моя дитина буде так само комфортно себе почувати в спілкуванні іноземною мовою як і рідною, в Україні чи будь-якій іншій країні куди колись потрапить.

 

Тож після народження, десь з місяців 2-3 я почала розмовляти з донечкою англійською.  Спочатку співала колискові , потім просто щось говорила, разом гралися іграшками . Довгий час був театр одного актора, але Олівія завжди дуже уважно слухала))))

 

Десь з 8 місяців (точно не пам’ятаю), почала читати книжечки.  З тих пір і до сьогодні книжка може замінити будь-яку іграшку))))

 

В нас не було англійських днів чи годин. Я не привязувала англійську до якихось ситуацій чи іграшок, старалась щоб не було штучності і умовностей, щоб вона відчувала природність і невимушеність спілкування.

 

В нашій сім’ї англійською володію лише я, наш тато розмовляє російською і українською, але він завжди підтримував ідею багатомовного виховання. На початку наш дідусь висловлювався з занепокоєнням, хвилювався що перегружаємо дитину не по віку, але потім коли перші слова Олівії були англійською і він чув і бачив, що наше з нею спілкування приносить задоволення не тільки мені а й їй, він перестав будь-що говорити проти білінгвізму.

 

Щодо насиченості англійською в нашому побуті, я не ставила собі за мету перевести спілкування повністю на англійську, мабуть англійська і українська у нас в рівних пропорціях.

 

Олівія легко переходить з однієї мови на іншу, в основному на якій мові до неї звертаються, на такій вона і відповідає. Так само і я роблю, з якою мовою вона до мене підходить, так я з нею і спілкуюсь. Але інколи можемо говорити англійською і цілий день, це за звичай трапляється коли вона під враженням чогось англомовного, англозустрічі з іншими сім’ями, нові знайомства, навіть після перегляду мультфільму, чи прочитання книжки на певний час переключається виключно на англійську. Мене така легкість у зміні мови радує, я завжди себе налаштовувала що не буду змушувати її говорити англійською, якщо вона цього не захоче, але такого ніколи не траплялось, відмови від англійської не було, навпаки це завжди в радість.

 

Звичайно, всі люблячі батьки бажають щасливого майбутнього для своїх дітей і для цього кожен робить максимум що в його силах. Я навчаю свою дитину англійській мові і впевнена, що в найближчому майбутньому це надзвичайно полегшить її шкільні роки, адже для неї англійська вже частина її щоденного життя, і в подальшому оволодінні мовою це вже точно не буде викликати в неї якихось протестів.

 

Ну і звичайно мрії про подорожі, успішне професійне навчання, додаткові можливості в майбутній роботі, все це не дозволить мені розслабитись і зупинитись зараз. Адже те що батьки закладають в дітях з дитинства, обов’язково проросте і дасть плоди, якими вони будуть насолоджуватись все життя.

 

То ж всім  я хочу порадити, не покладайтесь ні на кого, розраховуйте на себе - дитина в першу чергу наслідує батьків. Але в основі ваших дій з дитиною, повинні бути дитячі інтереси.

 

Не можна змусити дитину, ну наприклад, плавати, якщо вона має якісь страхи, але можна показати як це роблять батьки, зацікавити дитину і допомогти перебороти страх бажанням бути схожим на батьків. Точно так і з англійською. 

 

 Навчайтесь разом, допомагайте і разом досягайте успіхів!

 

Присоединяйтесь к FamiLingvo - сообществу родителей, которые воспитывают билингвов на Facebook 

Please reload

You Might Also Like:

"Наш бокс для всіх, хто вірить у казку" - засновниці Bilingual Box, проекту тематичних коробок для дітей-білінгв

November 28, 2019

Commonly Used English Idioms (+FREE PDF)

June 24, 2019

1/15
Please reload