О нас

Hi, we are Anya and Marina, our families made decision to raise bilingual children. We are looking for supporters and friends for our kids, that is why created this group. Join us on Facebook.

Search by Tags
Please reload

© 2023 by Going Places. Proudly created with Wix.com

Раптом, я зрозуміла що мої діти розуміють досить багато англійських слів…

July 8, 2016

 

Мене звати Раїса, я кібернетик за освітою і маркетолог за професією. А ще я щаслива мама двох маленьких хлопчиків – Андрія та Назара, скоро їм виповниться 2 роки.

 

Ми з чоловіком розуміли, що англійська сьогодні — це must have, і чим раніше знайомити з нею дітей, тим краще.. Але однозначного рішення про навчання змалечку англійської мови ми не приймали. Це вийшло якось само собою і почалося з мультиків. Мультики ми почали вмикати дітям дуже рано, з 5-6 місяців. Тут на мене посипиться критика, але хочу запевнити, що я себе за це не хвалю, і нікого не агітую робити те саме. Просто повірте, що з двома малюками, які ще не особливо граються іграшками (хіба погризти, постукати і тд) і постійно просяться на руки буває дуже важко, а мультики виручали. Оскільки якісних українських мультиків для діток до року знайти не вдалося вибір впав на Tiny Love, Baby Einstein. Пізніше стали вмикати Little baby bum, Dave and Eva та інші англомовні дитячі канали на youtube.

 

Раптом, я зрозуміла що мої діти розуміють досить багато англійських слів. Це було ближче до року, вони ще не почали говорити, і я під час гри якось сказала «let’s play with a ball», і Назар витяг з корзини м’ячика. Тут у мені прокинувся азарт і я почала тестити, що ще вони знають. Відкривала книжечку з малюнками, просила показати той, чи інший предмет (англійською) і раділа коли вони показували.


В цей момент я вирішила, що треба говорити з малюками англійською. Накупили англомовних карток Домана (мої дуже люблять), книжечок англійською. Діти дуже швидко запам’ятовують нові слова. Тварини, транспорт, овочі, фрукти, форми, іграшки. Зараз самі прибігають просять дати їм картки і називати, що там.

 

Ми з чоловіком обоє стараємося приділяти цьому час. Я удень, він — після роботи. Певний час намагалися організовувати щовечора «години англійської», коли ми і між собою і з дітьми спілкуємося виключно англійською, але цей формат не прижився.

 

З труднощів — це рівень володіння мовою. Мені далеко до fluent, та словниковий запас тяжіє в сторону професійних слів. Не вистачає побутових фраз, часто не знаю як те чи інше краще формулювати дітям. Дуже хочеться послухати живі розмови мам з дітками десь у США чи Великобританії, щоб набратися правильних формулювань. Хвилююся, що можливо вчу їх неправильних конструкцій чи поганої вимови. В чоловіка рівень значно кращий, але він більшість часу зайнятий на роботі.


По-друге, в свої майже 2 роки діти ще мало говорять, і деякі лікарі називають двомовність однією з причин затримки мовлення. Та й не тільки лікарі, часто і близькі і сторонні люди радять то мультики українські замість англійських вмикати, то відмовитись від англійських слів, бо «плутають дитину». А ще гірше коли порівнюють, зі своїми більш розвиненими і «вже розмовляючими» дітками.

 

Перше слово Андрія “car”, він у нас фанат машинок. У Назара по класиці перше слово було «мама», а англійське перше слово “star” (та що «twinkle, twinkle»).

 

Я відверто скажу, що нам складно поєднувати дві мови у навчанні дітей. І іноді опускаються руки, і я закидаю цю ідею. І досі не знаю, чи зможу і скільки ще зможу так «вчити» своїх малюків.

 

Надихає те, що є якийсь результат і не хочеться його втратити. Зараз переважна більшість слів, які вимовляють мої діти — англійські. Їх не багато і це популярні іменники – їжа, іграшки, тварини. Бачу, що вони легші в вимові ніж українські аналоги, тому вживають їх. Наприклад, apple, cow)


Крім цього знають англійський алфавіт і цифри до 10. Вимовляють правда не всі звуки, але дуже стараються :)

 

Ще надихають успішні історії інших людей, яким вдалося. Також дають стимул такі ініціативи, як FamiLingvo Club. Це нагадує, що є інші люди, які як і ти — намагаються.


Взагалі, наявність підтримки у будь-яких починаннях дуже важлива. Тому треба шукати підтримку і однодумців. Часто для віри в себе не вистачає одного «чарівного пенделя»

 

Присоединяйтесь к FamiLingvo - сообществу родителей, которые воспитывают билингвов на Facebook

Please reload

You Might Also Like:

"Наш бокс для всіх, хто вірить у казку" - засновниці Bilingual Box, проекту тематичних коробок для дітей-білінгв

November 28, 2019

Commonly Used English Idioms (+FREE PDF)

June 24, 2019

1/15
Please reload